W niedzielę, 15 listopada o godzinie 16:30 zaprezentujemy Państwu zapisu czytania Czarodziejskiej góry wg powieści Tomasza Manna. Nagranie zrealizowane na platformie ZOOM – premiera na profilu Festiwalu Konfrontacje na portalu Facebook – link: facebook.com/Konfrontacje

Czytanie scenariusza to kolejny etap pracy nad spektaklem w reżyserii Janusza Opryńskiego z udziałem aktorów Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

Udział w nagraniu zrealizowanym ze względu na panującą pandemię na platformie Zoom udział biorą: Konrad Szymański, Marcin Sztabiński, Adam Ferency, Anna Moskal, Jacek Brzeziński, Sławomir Grzymkowski, Łukasz Lewandowski, Lidia Pronobis, Mariusz Wojciechowski, Maciej Wyczański.

Adaptacja tekstu i reżyseria czytania – Janusz Opryński.

Czarodziejska góra to historia Europy, w której chore płuca bohaterów powodują, że śmierć staje się wszechobecna. Narratorem tej opowieści będzie diaboliczny Doktor Hofrat Behrens. Dzięki odkrytemu aparatowi rentgenowskiemu zaglądamy do wnętrza bohaterów. O dusze głównego bohatera walczą : zapalczywy humanista Lodovico Settembrimi, i okrutnie trzeźwy inkwizytor Leon Naphta. Będziemy świadkami wielkiej miłości Hansa Castropa do szalonej Rosjanki Kławdi Chauchat. To będzie opowieść o miłości i śmierci. Wspólnie z Doktorem Edhinem Krokowskim poddamy się seansom psychodelicznym. Przyjrzymy się zamkniętej rzeczywistości pełnej cierpienia przed nadciągającą Apokalipsą.