• Mężczyzna i kobieta na zbliżeniu, patrzą prosto w aparat. Kobieta jest czarnoskóra, ma głęboko wyciętą czerwoną bluzkę i kaptur na głowie.
  • Czarno-białe zdjęcie. Mężczyzna siedzi na ogrodowym krześle, na tarasie. Na głowie ma słomkowy damski kapelusz, na stopach damskie sandały na obcasie.

Był jednym z największych mistrzów współczesnej fotografii. Zabawny, pomysłowy, prowokujący i intrygujący, czerpał inspirację z dzieciństwa spędzonego w Berlinie w latach 20. XX wieku. Jak stwierdził Karl Lagerfeld: Berlin był nim, a on był Berlinem”, choć Newton był też kosmopolitą. Film przedstawia życie, twórczość i dziedzictwo kontrowersyjnego geniusza fotografii, i to, jaki stosunek miały do niego bohaterki jego zdjęć.

Autor filmu stawia sobie pytanie — kim był Helmut Newton? Czy tylko autorem kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami.

Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.