Gutek Film oraz Zespół Konfrontacji Teatralnych zapraszają na Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego przedpremierowo pokażemy film ”Nigdy cię tu nie było” (You Were Never Really Here) w reżyserii Lynne Ramsay. Po spotkaniu, o tym, co znaczy ”być naprawdę” oraz innych zagadnieniach filozoficznych ukazanych w filmie opowie Paweł Sikora – doktor habilitowany z Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej UMCS w Lublinie.

Organizatorzy:
Gutek Film, Konfrontacje Teatralne, Centrum Kultury w Lublinie

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, na które składają się przedpremierowa projekcja filmu z repertuaru Gutek Film, wykład a także rozmowa z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania? Zastanawiasz się jakie problemy porusza współczesna kinematografia? Chcesz trenować kreatywne myślenie, które pomoże Ci stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesność? Jeśli idąc do kina nie oczekujesz jedynie rozrywki – tego wszystkiego może dostarczyć Ci FILOZOFIA W KINIE.

Pamiętaj! Analizując filmy badamy strukturę rzeczywistości.

Paweł Sikora – doktor habilitowany. Studia ukończył na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. W latach 1997-2003 asystent w Zakładzie Historii Filozofii Nowożytnej. W 2003 obronił pracę doktorską „Drogi ontologii egzystencjalnej. Perspektywy filozofii Istnienia: Hegel – Heidegger“. Od 2004 roku adiunkt w tym samym zakładzie. Od 2012 roku redaktor czasopisma internetowego „Kultura i Wartości”. W 2016 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych – dyscyplina: filozofia, na podstawie monografii: Pojęciowa treść percepcji w filozofii nowożytnej, wyd. UMCS, Lublin 2016.

Wydarzenie powiązane – projekcja filmu „Nigdy Cię tu nie było”. Informacje dostępne pod linkiem.