• Kobieta i dziewczynka siedzą przy stole kuchennym. Patrzą na siebie, kobieta trzyma dziecko za rękę. Na stole słoiki, zeszyt, piórnik. W tle lodówka, kuchenka, okno.
  • Kobieta siedzi przy linii produkcyjnej, widziana z profilu. Ubrana w biały strój ochronny, na głowie czarna chusta, ręce położone na kolanach. Patrzy przed siebie.
  • Kobieta i mężczyzna siedzą za prostym, pustym stołem. Kobieta ma chustę na głowie, zakrywa dłonią usta, wydaje się płakać. Mężczyzna patrzy na nią.

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług.

Zwiastun