„Człowiek delfin” to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronęoceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.

Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr –odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

Zwiastun

Kino dla rodziców
Z myślą o miłośnikach kina, którzy opiekują się dziećmi, Centrum Kultury przygotowuje co miesiąc specjalną projekcję. Na czas seansu Kina dla rodziców w Sali Kinowej pojawiają się pufy, koce, siedziska i zabawki dla maluchów, a oświetlenie i poziom głośności jest odpowiednio dostosowany. Rodzice mogą w trakcie filmu swobodnie poruszać się po Sali Kinowej, przytulać, karmić czy usypiać dziecko, czy też wyjść na zewnątrz. Kino dla rodziców w Centrum Kultury to ciekawe i ambitne propozycje filmowe w przestrzeni dopasowanej do potrzeb dzieci i zajmujących się nimi opiekunów.