Do ostatniej kości to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą. Przypadkowe spotkanie owocuje wspólną podróżą przez boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana.

Maren, wkraczająca w dorosłość dziewczyna, przemierza kraj w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie poznała. Chce odkryć prawdę o swoim pochodzeniu, ponieważ boryka się z dość nietypowymi skłonnościami. Dziewczyna codziennie próbuje w sobie poskromić żądzę krwi, brutalnych morderstw i zjadania osób, które najbardziej ją kochają.

Mimo usilnych starań bohaterów, wszystkie ścieżki prowadzą z powrotem do traumatycznych i przerażających wydarzeń z ich przeszłości. W związku z tym finałowe sceny filmu mają odpowiedzieć na pytanie, czy ich inność i dziwność zniszczą rodzące się uczucie.

Timothée Chalametowi jako Lee partneruje Taylor Russell w roli Maren. Aktorka zagrała w m.in. Escape Room czy Zagubieni w kosmosie. W pozostałych rolach występują Mark Rylance, Michael Stuhlbarg, André Holland, Jessica Harper oraz Chloë Sevigny.

Scenariusz filmu sporządził David Kajganich, który współpracował z Guadagnino przy Nienasyconych oraz Suspirii. Skrypt bazuje na powieści Camille DeAngelis o tym samym tytule. Muzykę do Bones and All stworzą Trent Reznor i Atticus Ross. Są to przede wszystkim kompozytorzy nagradzanych ścieżek muzycznych do m.in. The Social NetworkWatchman i Co w duszy gra.