• Na zdjęciu sytuacja grupowa, dynamiczna. Na podwyższeniu stoi kobieta oparta o pal drewna. Przed nią, poniżej, stoi grupa ludzi, wydaje się wzburzona, wykonują gesty rękoma. W tle pomarańczowe kłęby dymu.
  • Dwie kobiety, zwrócone do siebie półprofilem. Tło zdjęcia ciemne.
  • Na zdjęciu trzy kobiety. Stoją na podwyższeniu, oparte o pionowe pale drewna. Przed nimi odwróceni mężczyźni, z pochodniami w rękach. W tle płonący ogień.

„Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?

„Lux Aeterna” to muzyka Chopina w wersji elektro, palenie czarownic na stosie, stroboskopowe światło, przedwczesny wytrysk – czyli prawdziwe piekło.

Po „Climax”, „Wkraczając w pustkę” oraz „Love” Gaspar Noé, jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących reżyserów współczesnego  kina, powraca z kolejnym kontrowersyjnym projektem. Na planie szalonego mockumentu spotkały się dwie wielkie gwiazdy francuskiego kina – Charlotte Gainsbourg („Nimfomanka”) i Béatricee Dalle („Noc na Ziemi”), którym partnerują Abbey Lee („Neon Demon”) oraz Karl Glusman („Love”).