• Grupa 4 osób siedząca przy drewnianym stole postawionym na otwartej przestrzeni. W tle zielone zbocza, pasące się krowy, na horyzoncie wysokie góry.
  • Sylwetka osoby stojącej na łące porośniętej trawami i kwiatami, w tle widok na majestatyczne łańcuchy górskie.
  • Grupa osób siedząca przy stole zewnętrznym, znajdującym się obok kamiennej chaty. W tle zbocza gór, częściowo przysłonięte chmurami.

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paula Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze
i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.