• Kobieta w wieczorowej XIX-wiecznej sukni, z odsłoniętymi ramionami. Na szyi ma kolię z kamieniu szlachetnych. W ręce ubranej w białą rękawiczkę trzyma zapalonego papierosa.
  • Młoda kobieta z potarganymi włosami. Patrzy prosto w obiektyw, wystawia język.
  • Grupa osób w XIX strojach siedząca za stołem, na stole świeczniki, karafki i szklanki.

Jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy! Wibrujący, błyskotliwy, obdarty z laurkowego pudru. Nagrodzona w Cannes wspaniała Vicky Krieps („Nić widmo”) w roli Sisi – skandalistki, rewolucjonistki i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki. Opowiedziana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności.

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?