• Młoda dziewczyna w białej sukience. Stoi pośród tańczących ludzi, ogląda się za siebie. Dookoła sytuacja ekspresyjna, dziewczyna w bezruchu.
  • Dwie grupy młodych ludzi, widzianych z profilu. Grupy patrzą na siebie nawzajem, część stoi, część kuca. Kobiety ubrane w sukienki typu latynowskiego. W tle scena na podwyższeniu, na niej muzycy z bębenkami i grzechotkami.
  • Na zdjęciu para młodych ludzi. Po ich bokach dwie grupy młodych mężczyzn, każda z grup ubrana na własny sposób.

Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga. Zdobywca Oscara zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych.

Spielberg wyreżyserował nowe West Side Story na podstawie scenariusza Tony’ego Kushnera, napisanego na motywach musicalu i książki Arthura Laurentsa. Legendarną muzykę skomponował Leonard Bernstein. Teksty piosenek to dzieło Stephena Sondheima.

Na liście najlepszych filmów muzycznych American Film Institute „West Side Story” zajmuje drugie miejsce, za „Deszczową piosenką”.

Zwiastun