W programie tegorocznej edycji znalazły się spotkania z twórcami teatralnymi dzięki którym, mamy nadzieję, nasi widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej o spektaklach i zadań nurtujące ich pytania reżyserom.

Spotkania prowadzone przez kuratorów Festiwalu, Łukasza Drewaniaka i Wojciecha Majcherka, towarzyszą trzem ważnym spektaklom. Pierwsze z nich odbędzie się już dziś po zakończeniu „Wujaszka Wanii” Teatru Polskiego. Kolejne za tydzień, 10 października po prezentacji „Pod presją” z Teatru Śląskiego z Katowic, a ostatnie – po „Hamletach” w Teatrze Starym 13 października, gdy spotkamy się z Janem Mikulaskiem.

Dodatkowo, zwracamy uwagę na specjalną debatę „Teatr w Polsce AD 2018. Co jest do myślenia?” z udziałem reżyserów i twórców teatralnych, którzy prezentują swoje produkcje w ramach 23. Konfrontacji Teatralnych – Ewy Wójciak (Teatr Ósmego Dnia),  Grzegorz Laszuk (Komuna//Warszaw), Marcin Wierzchowski (Teatr Śląski z Katowic), Jędrzej Piaskowski (spektakle dla TR Warszawa i Teatru Osterwy w Lublinie), Janusz Opryński (Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Teatr Provisorium oraz spektakl w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej) oraz  Anna Smolar (spektakl dla Komuna//Warszawa). Dyskusja odbędzie się w sobotę, 13 października, o godzinie 14:00 w Kinie CK. Wstęp wolny.