„Carmen”
Aktorzy przedstawienia twierdzą, że jest ono wolną interpretacją literackiego pierwowzoru. Ich „Carmen” ma mało wspólnego z „Carmen” Merimee, Bizeta i Szczedrina. Akcję sowjego przedstawienia osadzili w Paryżu lat 30. – w czasach Coco Chanele. Jego pierwsza część to opowieść o narodzinach miłości. W drugiej części rozpocznie się „dramat gangsterski”, czarny kryminał, w którym bezwzględna porachunki toczą mafijne klany.

„Szwejk”
Na początku przedstawienia ożywa pomnij Józefa Szwejka. Przenosimy się w czasy Franciszka Józefa. Wojak Szwejk, którego gra najwybitniejszy komik Ukrainy Bogdan Beniuk, przechodzi przez wszystkie kręgi piekła austro-węgierskiego imperium. Wszystkich prześladowców Szwejka gra Anatolij Chostikojew – jak twierdzą twórcy przedstawienia – „ulubieniec stołecznych pań”
Wojskowy kapelan przegra Szwejka w kości i wówczas zostaje on ordynansem porucznika Lukasza. Akt drugi spektaklu opowiada o przyjaźni oficera i ordynansa, o tym jak razem pędzą na spotkanie ze śmiercią. Przedstawienie pobiło na Ukrainie wszelkie rekordy oglądalności,