Aktualności
Projekt „Mothers of Steel” w Lublinie
Płacz jako praktyka choreograficzna
Podczas warsztatu skupimy się na zróżnicowanych aspektach praktykowania płaczu i rozwijania wokół niego metodologii pracy.
Poprzez współczesne techniki pracy z ciałem ( techniki taneczne, techniki pracy nad stanami) będziemy śledzić i nazywać konkretne działania płaczącego ciała (przyspieszone bicie serca, zmiany oddechu, drżące kolana, napięcie mięśni w poszczególnych częściach ciała, pocenie się).Analizując zachowania społeczne i kulturowe znaczenie płaczu, zbadamy w jaki sposób może być powielany.
Płacz to nie tylko fizyczne i psychiczne doświadczenie ciała – to przede wszystkim praktyka kulturowa, która wpływa na porządek społeczny. W wielu sytuacjach wiąże się nie tylko ze smutkiem, ale przede wszystkim ze wstydem, skrępowaniem, czy dyskomfortem.
Jego performans może być zarówno siłą, jak i przejawem słabości, zarówno dla performera, jak widza. Tak zdobyte doświadczenia postaramy się wykorzystać jako tworzywo artystyczne.
Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych różnokierunkową praca z ciałem; praktyków, teoretyków oraz amatorów.
Wydarzenie odbędzie się 17.09.2016 godz. 12:00 Sala prób nr 1 Centrum Kultury w Lublinie
wstęp wolny
obowiązują zapisy pod adresem e-mail: drozd@ck.lublin.pl
Projekt „Mothers of Steel” – wetubecrying.pl
Podczas tego wydarzenia będziemy badać, jaki wpływ na nasze emocje mają materiały wizualne. Uczestniczki i uczestnicy są zaproszeni do podzielenia się swoimi „powodami do płaczu”: rozpaczliwymi piosenkami, rzewnymi scenami z filmów, wydarzeń politycznych, etc. – jednym słowem wszystkim tym, czym przepełniony jest serwis YouTube, by wspólnie uruchomić maszynę płaczu, by płakać kolektywnie.
Wydarzenie dla odważnych płaczących amatorów.
Wydarzenie wetubecrying.pl jest częścią projektu „Mothers of Steel”, którego premiera odbędzie się 8 października w Poznaniu. W Lublinie spektakl będzie prezentowany w czasie Konfrontacji Teatralnych.
Wydarzenie odbędzie się 17.09.2016 godz. 18:00 w Oratorium Centrum Kultury.