Wydarzenia
Teatr im. Jana Kochanowskiego w OpoluMISTRZ I MAŁGORZATA
Leokadia Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda
ADAPTACJA I REŻYSERIA:Janusz Opryński
SCENOGRAFIA:Jerzy Rudzki
MUZYKA:Rafał Rozmus
WIZUALIZACJE:Aleksander Janas, Paweł Szarzyński / kilku.com
SCENOGRAFIA PROJEKCYJNA:Aleksander Janas
INSPICJENT:Urszula Kraska
OBSADAMagdalena Maścianica - Małgorzata
Katarzyna Osipuk - Behemot
Monika Stanek - Hella
Beata Wnęk-Malec - Frida / Semplejarowa
Andrzej Jakubczyk - Piłat / Profesor Strawiński
Michał Kitliński (gościnnie) - Mistrz / Jeszua Ha No-cri
Rafał Kronenberger - Woland
Leszek Malec - Berlioz / Bengalski
Radomir Rospondek - Korowiew / Fagot
Kacper Sasin - Azazello
Artur Paczesny (gościnnie) - Iwan Bezdomny / Mateusz Lewi
Bartosz Dziedzic - Arkadiusz Semplejarow
Michał Świtała - Arkadiusz Semplejarow / Stiepan Lichodiejew / Nikanor Iwanowicz Bosy / Afraniusz
oraz
Martyna Pytel
Jakub Bałdych / Grzegorz Hoffmann
Michał Głos
27 września 2019 r. - DUŻA SCENA
Czy w świecie bez Boga jest miejsce dla Szatana? Woland oraz jego tajemnicza świta przybywają do radzieckiej Rosji lat 30 XX w. Do świata pełnego opresji, w którym metafizyczny handel z Diabłem zdaje się jedyną realną szansą na odzyskanie wolności. Nic nie jest jednak za darmo, tak jak nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Jak nasza dzisiejsza rzeczywistość przejrzy się w „Mistrzu i Małgorzacie”? W powieści, której potęga wyobraźni staje się tunelem do rozmyślań filozoficznych przeplatanych żywiołem zabawy?
Arcydzieło światowej literatury w inscenizacji Janusza Opryńskiego pozwala na nowo odkryć pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa. Świata, w którym światło nie może istnieć bez ciemności, tak jak dobro nie narodzi się bez zła.
W czasie wydarzeń Festiwalu będziemy dbać o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i artystów i realizatorów. Wydarzenia są organizowane zgodnie z bieżącymi zaleceniami reżimu sanitarnego.
Prosimy o wcześniejsze przybycie – każdy uczestnik będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia.
Konieczna będzie dezynfekcja rąk przed wejściem na teren wydarzenia, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki.
Dostępność wydarzenia
Dojazd:
Do Muzeum można dojechać komunikacją autobusową. Muzeum znajduje się w ścisłym centrum miasta, naprzeciwko Dworca Głównego PKS. Najbliższy przystanek to Dworzec Gł. PKS 01 oraz po przeciwnej stronie ulicy przystanek Dworzec Gł. PKS 02.
Parkowanie:
Pod samym Muzeum (ul. Zamkowa 9) mogą parkować wyłącznie Osoby z Niepełnosprawnością. W tym celu, jadąc od al. Tysiąclecia należy skręcić w prawo w ul. Zamkową, tuż przed rondem im. Romana Dmowskiego. Jest to stromy podjazd po kamienistym bruku, który prowadzi na szczyt wzgórza zamkowego, gdzie zlokalizowane jest Muzeum oraz wytyczone są trzy miejsca parkingowe dla Osób z Niepełnosprawnościami.
Parking ogólnodostępny znajduje się na Placu Zamkowym (wjazd od. al. Tysiąclecia lub od ul. Kowalskiej), z którego trzeba dostać się do Muzeum po wysokich, stromych schodach. Jest to całodobowy parking płatny, niestrzeżony, a opłaty należy uiszczać w parkomacie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W weekendy parking jest bezpłatny, jednak nie zawsze jest on dostępny ze względu na koncerty i inne wydarzenia, które często odbywają się na Placu Zamkowym.
Osoby z Niepełnosprawnością Ruchu:
Muzeum Lubelskie jest dostępne dla Osób z Niepełnosprawnością Ruchową. Na lewo od wejścia głównego, gdzie jest wysoki próg, znajduje się oddzielne wejście z nieznacznym podjazdem dla osób poruszających się na wózkach.
Na parterze znajduje się toaleta dla Osób z Niepełnosprawnością Ruchu.
Na widowni będę miejsca przystosowane dla Osób z Niepełnosprawnościami Ruchu.
Osoby z Niepełnosprawnością Słuchu:
Spektakl w dniu 25.09.2020 roku będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.
Po niezbędnych uzgodnieniach technicznych chcemy udostępnić pętle indukcyjną – informacja w tej sprawie będzie podana na dwa dni przed wydarzeniem.
Asysta:
Jeśli potrzebujesz asysty w dotarciu na wydarzenie lub podczas wydarzenia – zgłoś tę potrzebę, a zapewnimy Asystenta Osobistego w miarę posiadanych możliwości.
Kontakt w sprawie asysty – ksenia@ck.lublin.pl.
Bardzo prosimy o zgłoszenia do dnia 22.09.2020.