Na obrzeżach cywilizacji żyje zagubione plemię. Conteheli są ludźmi o błękitnych oczach, fantazyjnie upiętych płowych dreadach i twarzach pomalowanych we wzory. Wyglądają jak spełnienie hipisowskich fantazji o powrocie do natury czy słowiańska wersja Avatara. Kiedy grają na etnofuturystycznych instrumentach, łączą się z kosmosem i wszystkimi rootsowymi wizjami jedności człowieka z naturą. Piękni, młodzi i nieśmiertelni hasają nago, ozdobieni biżuterią ze słomy i owoców. Do tego rajskiego świata wdziera się jednak cywilizacja w osobie urzędnika kolejowego Walsera. Mimo iż za wszelką cenę próbuje on wniknąć w ich sielankowy świat i nauczyć się niezrozumiałego języka, wywołuje tylko chaos. Wystylizowany świat Walsera flirtuje z tradycją kina gatunkowego: postapokaliptycznym science fiction, westernem czy filmami o jaskiniowcach. Prymitywizm i „glamour” nie stoją tu ze sobą w sprzeczności. Klisze znane z kina gatunków służą Liberze za klocki do zbudowania wielopiętrowej układanki z literackich figur utraconego raju, filozoficznych i kontrkulturowych konceptów utopijnej wspólnoty czy fantazmatów o końcu cywilizacji.

Po projekcji zapraszamy na KONCERT ROBERTA PIOTROWICZA – autora muzyki do filmu „Walser”, który odbędzie się w Piwnicach CK o godzinie 22:00 / darmowe wejściówki – Kasa CK
–> https://konfrontacje.pl/wydarzenie/robert-piotrowicz

walser

Robert Piotrowicz jest jeden z najważniejszym artystów polskiej sceny eksperymentalnej, artysta dźwiękowy, kompozytor – Robert Piotrowicz. Artysta regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie.
Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z Xavierem Charlesem, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem, Zbigniewem Karkowskim i Anną Zaradny. Współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audio-wizualnych i spektaklach. Jako instrumentalista, Piotrowicz pracuje przede wszystkim z własnym zestawem koncertowym zbudowanym wokół brzmienia gitary elektrycznej i analogowego syntezatora modularnego.
Więcej informacji o artyście -> http://culture.pl/pl/tworca/robert-piotrowicz