Wydarzenia
Spektakl tłumaczony symultanicznie na język polski.
Po spektaklu spotkanie z artystą, prowadzenie: dr Paweł Mościcki
Koncept, realizacja i wykonanie:Christophe Meierhans
Dramaturgia:Bart Capelle
Konsultacje:Rudi Laermans
Zespół doradców:Anne-Emmanuelle Bourgaux (Université libre de Bruxelles), Rudi Laermans (Uniwersytet w Leuven), Jean-Benoît Pilet (Université libre de Bruxelles), Dave Sinardet (Vrije Universiteit Brussel)
Konstytucjonalistka:Anne-Emmanuelle Bourgaux
Scenografia:Sofie Durnez
Opracowanie graficzne publikacji:The Theatre of Operations
Ilustracje:Nuno Pinto Da Cruz
Koprodukcja:Kaaitheater (Bruksela), Workspace Brussels, Vooruit Arts Centre (Ghent), Teatro Maria Matos (Lizbona), BIT Teatergarasjen (Bergen), Kunstenfestivaldesarts (Bruksela)
Produkcja:Mokum
Projekt zrealizowano przy wsparciu: Komisji Wspólnoty Flamandzkiej oraz Rządu Flandrii
Jak mantra powtarzane jest hasło, że demokracja nie działa, ale jest najlepszym, co dotąd wymyślono. Na pewno? Czy żyjemy w jedynym możliwym systemie politycznym? Czy demokracja sprawdza się w Polsce po 1989 roku? Czy spełnia oczekiwania, marzenia i dążenia? Dlaczego tak wielka część społeczeństwa uważa, że nie ma żadnego wpływu na politykę i od lat nie chodzi na wybory? Co wpływa na rozczarowanie systemem wyborczym, demokratycznym? I dlaczego w ostatnim roku w Polsce tak często łamane były fundamentalne zasady demokratyczne w sztuce i debacie publicznej?
Meierhans w swoim wykładzie performatywnym pokazuje, dlaczego „nienawidzimy demokracji” oraz prowokuje do zmiany myślenia o ramach systemu, w którym hasła wolności i równości ścierają się z interesami wielkich globalnych korporacji.