Po raz kolejny w ramach Festiwalu Konfrontacje zapraszamy na wydarzenia muzyczne – selekcję Ende Neu. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa live sety.

[vol. I]
? Grischa Lichtenberger
presents „Kamilhan (la demeure / il y a péril en la demeure)”
[Electro-Experimental LIVE Audio-Visual]
5. 10 (sobota) / Sala Widowiskowa / godz. 22.00

[vol. II]
? PITA [Peter Rehberg]
[Electro-Experimental LIVE]
11.10 (piątek) / Piwnice CK / godz. 22.00

Wstęp na oba wydarzenia wolny.

Grischa Lichtenberger – producent muzyki elektronicznej, artysta wizualny mieszkający w Berlinie. Współpracuje z kultową wytwórnią Raster-Noton. Znany z charakterystycznych przestrzennych kompozycji opartych na abstrakcyjnych deformacjach. Jego muzyka najczęściej jest porównywana do eksperymentalnego nurtu muzyki elektronicznej – glitch.

Lichtenberger do Lublina przyjeżdża z nowym materiałem „Kamilhan (la demeure / il y a péril en la demeure)” (Raster-Noton).
Więcej informacji: Grischa Lichtenberger – Electro-Experimental LIVE Audio-Visual 

PITA to pseudonim Petera Rehberga – założyciela słynnej wytwórni muzyki eksperymentalnej – Editions Mego.
Rehberg na scenie elektronicznej działa już od dekad. Czynnie uczestniczył w narodzinach ekstremalnej muzyki komputerowej. Urodził się w Londynie, jednak cały okres dorosłego życia spędził w Wiedniu. To właśnie tutaj na początku lat 90. XX wieku podjął pierwsze eksperymenty wykorzystania noisu, industrialu, elektroakustyki i techno, aby opracować swoje własne podejście do muzyki. PITA – niezależnie od tego, czy konstruuje album, wykorzystując nagrania urządzeń elektrycznych, czy bazuje na potencjale laptopów (z których zaczął korzystać zaraz po tym, jak pojawiły się na rynku) – zawsze stał na czele radykalnej awangardy muzycznej, która utorowała drogę wielu współczesnym producentom muzycznym.

Więcej informacji: PITA – Electro-Experimental Live