We wrześniu do Kina CK powraca cykl, który został bardzo dobrze odebrany przez widzów podczas pierwszej edycji, która odbyła się przed wakacjami.

Kino 5 zmysłów to comiesięczne projekcje uzupełnione o opcjonalne narzędzia dostępności, takie jak audiodeskrypcja i napisy rozszerzone.  Celem tego działania jest wsparcie różnych grup odbiorców. Dodatkowa narracja, opisująca to, co dzieje się na ekranie pozwoli na doświadczenie sztuki filmowej w innym wymiarze. Może to być również miejsce spotkania osób, które po prostu cenią dobre kino oraz pretekst do integracji i rozmowy o znoszeniu barier w odbiorze sztuki, których doświadczają m.in. Osoby G/głuche, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące czy seniorzy.

W drugiej odsłonie cyklu znalazły się nagradzane produkcje międzynarodowe, które pokochali widzowie na całym świecie.

PROGRAM

16 września (sobota) godz. 17:00 – C’Mon C’mon – napisy + audiodeskrypcja – Streszczenie PJM

15 października (niedziela) godz 17:00 – Stracone złudzenia – napisy + audiodeskrypcja – Streszczenie PJM

12 listopada (niedziela) godz 17:00 – Holy spider – napisy + audiodeskrypcja – Streszczenie PJM

17 grudnia (niedziela) godz 17:00 – W trójkącie – napisy + audiodeskrypcja – Streszczenie PJM


Dodatkowe narzędzia dostępne podczas projekcji:

Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.

Organizatorzy zapewniają odbiorniki do Audiodeskrypcji. Ze względów higienicznych zachęcamy do przyniesienia własnych zestawów słuchawkowych.

Napisy rozszerzone – mają za zadanie przedstawić w formie tekstu informację przekazaną w ścieżce dźwiękowej. Od zwykłych napisów różnią się tym, że oprócz wypowiadanych kwestii zawierają również opis wszelkich istotnych dźwięków.

Wszystkie seanse odbywają się o godzinie 17:00.

Bilety na seanse w jednej cenie dla wszystkich widzów: 12 zł.

Rezerwacje: Rezerwacji biletów na to wydarzenie mogą dokonać Państwo bezpośrednio w kasie Centrum Kultury lub mailowo pod adresem: kasa@ck.lublin.pl, telefonicznie pod nr 81 466 61 40 oraz 728 474 209,
w wiadomości SMS pod nr 728 474 209

Zakup biletu: Bilety na to wydarzenie mogą Państwo zakupić onlinie bezpośrednio przez stronę internetową lub osobiście w kasie Centrum Kultury w godzianch pracy kasy oraz na godzinę przed planowanym seansem.

UWAGA: Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo uczestniczyć w wydarzeniu nieodpłatnie pod warunkiem zgłoszenia tego faktu przy zakupie biletu.

Wydarzenie jest realizowane w przestrzeni dostępnej. Na podłodze Kina CK jest wykładzina dywanowa, co może nieco utrudniać poruszanie się wózkiem. Pełne informacje o dostępności budynku CK oraz deklaracja dostępności CK dostępne są pod linkiem – Dostępność CK.

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie „Otwieracz”.