W lutym w Kinie CK ruszamy z nowym cyklem pokazów zatytułowanym „Kino 5 zmysłów”.

Wybitne i nagradzane filmy, które już widzieliście. Porywające epopeje, intymne historie wyjątkowych osób, obrazy uznanych twórców, które zdobywały najważniejsze nagrody filmowe.

Ale czy na pewno je zobaczyliście? Czy odbieracie sztukę innymi zmysłami?

Comiesięczne projekcje w ramach cyklu Kino 5 zmysłów będą uzupełnione o opcjonalne narzędzia dostępności, takie jak audiodeskrypcja i napisy rozszerzone. Celem tego działania jest wsparcie różnych grup odbiorców. Dodatkowa narracja, opisująca to, co dzieje się na ekranie pozwoli na doświadczenie sztuki filmowej w innym wymiarze. Może to być również miejsce spotkania osób, które po prostu cenią dobre kino oraz pretekst do integracji i rozmowy o znoszeniu barier w odbiorze sztuki, których doświadczają m.in. Osoby G/głuche, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące czy seniorzy.

W pierwszej edycji „Kina 5 zmysłów” znalazły się propozycje od polskich twórców. Są wśród nich ciepłe komedie obyczajowe z kryzysem wieku średniego w tle, kameralna historia młodych ludzi, którzy realizują swoje marzenia oraz poetycka i osobista opowieść, która stanowi wzruszający hołd dla przyjaźni.

Zapowiedź cyklu w Polskim Języku Migowym

Dodatkowe narzędzia dostępne podczas projekcji:

Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.

Organizatorzy zapewniają zestawy słuchawkowe do odbioru Audiodeskrypcji.

Napisy rozszerzone – mają za zadanie przedstawić w formie tekstu informację przekazaną w ścieżce dźwiękowej. Od zwykłych napisów różnią się tym, że oprócz wypowiadanych kwestii zawierają również opis wszelkich istotnych dźwięków.

PROGRAM

12.02 (niedziela) – PIOSENKI O MIŁOŚCI – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 30 min)     Streszczenie PJM

12.03 (niedziela) – IO – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 26 min)      Streszczenie PJM 

16.04 (niedziela) – SILENT TWINS – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 53 min)     Streszczenie PJM

14.05 (niedziela) – MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 40 min)    Streszczenie PJM

11.06 (niedziela) – ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA – napisy + audiodeskrypcja (1 godz 28 min)   Streszczenie PJM

Wszystkie seanse odbywają się o godzinie 17:00.

Bilety na seanse w jednej cenie dla wszystkich widzów: 12 zł.

Rezerwacje: Rezerwacji biletów na to wydarzenie mogą dokonać Państwo bezpośrednio w kasie Centrum Kultury lub mailowo pod adresem: kasa@ck.lublin.pl, telefonicznie pod nr 81 466 61 40 oraz 728 474 209,
w wiadomości SMS pod nr 728 474 209

Zakup biletu: Bilety na to wydarzenie mogą Państwo zakupić onlinie bezpośrednio przez stronę internetową lub osobiście w kasie Centrum Kultury w godzianch pracy kasy oraz na godzinę przed planowanym seansem.

UWAGA: Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo uczestniczyć w wydarzeniu nieodpłatnie pod warunkiem zgłoszenia tego faktu przy zakupie biletu.

Wydarzenie jest realizowane w przestrzeni dostępnej. Na podłodze Kina CK jest wykładzina dywanowa, co może nieco utrudniać poruszanie się wózkiem. Pełne informacje o dostępności budynku CK oraz deklaracja dostępności CK dostępne są pod linkiem – Dostępność CK.

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie „Otwieracz”.