Na naszej stronie internetowej pojawiły się informacje o dodatkowych projekcjach filmowych, nie związanych z samym Festiwalem. Jednakże, Kino Konfrontacji to projekt całoroczny – zespół Konfrontacji jest odpowiedzialny za tworzenie znacznej części programu filmowego w Centrum Kultury w Lublinie.

Dlatego także poza okresem trwania Festiwalu będziemy publikować repertuar Kina CK na naszej stronie.

Kino CK to miejsce dla kina wartościowego, niszowego, ambitnego. Dzięki modernizacji przeprowadzonej przy wsparciu finansowemu Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej jest także wyposażone w najnowszy sprzęt pozwalający na projekcje w jakości 4K.  W repertuarze znajdują się najnowsze produkcje filmowe, laureanci najważniejszych światowych nagród na festiwalach, ale również retrospektywy reżyserskie, cykl „Kino smakuje” czy Kino dla rodziców.

Nasze cykle to między innymi:

Kino dla rodziców

Na czas seansu Kina dla rodziców w Sali Kinowej pojawiają się pufy, koce, siedziska i zabawki dla maluchów. Oświetlenie i poziom głośności jest odpowiednio dostosowany, a zarówno dzieci, jak i rodzice mogą w trakcie filmu swobodnie poruszać się po sali; przytulać, karmić czy usypiać dziecko, czy wyjść na zewnątrz.

Kino smakuje

Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii.