Konfrontacje Teatralne to, jak co roku, nie tylko teatr, ale i szereg imprez towarzyszących. W tym roku postanowiliśmy powrócić do idei Klubu Festiwalowego Konfrontacji. W specjalnie do tego celu zaaranżowanej przestrzeni, mieszczącej się na w Piwnicach Centrum Kultury w Lublinie zaplanowaliśmy dla Państwa szczególne atrakcje. Na czas festiwalu Klub Konfrontacji zamieni w miejsce spotkań z wyjątkowymi gośćmi tegorocznej edycji.

Podczas festiwalowych weekendów Klub Festiwalowy Konfrontacji zamieni się w miejsce do spotkań także w nieco luźniejszej atmosferze. Przygotowaliśmy bogaty repertuar muzyczny, będący przeglądem szczególnie interesujących gatunków i trendów. Zapraszamy na koncerty zespołów, jednoosobowe występy w formule live-act oraz kilka wieczorów wypełnionych klubowymi DJ-setami. Wśród wykonawców zobaczymy między innymi Siksę — bezkompromisowy, punkowy dwuosobowy skład, który ostatnio za sprawą Komuny Warszawa zaistniał także w świecie teatru. Posłuchamy występu zespołu Brutah, za który jest odpowiedzialny m.in. pochodzącym z Lublina świetny saksofonista — Tadeusz Cieślak. Odwiedzi nasz także trójmiejski kwartet Lonker See, który będzie promował swój najnowszy album — Time Out.

Dodatkową atrakcją będzie mocna selekcja Ende Neu — zestaw artystek prezentujących różne podejście do muzyki elektronicznej. W drugim dniu festiwalu wystąpi Włoszka Isabella Forciniti, która w ostatnich latach prężnie działa na wiedeńskiej scenie elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Swój live act zaprezentuje także Charlie — urodzona w Berlinie, zamieszkała w Krakowie DJ-ka, kompozytorka oraz producentka. Kolejnym występem będzie „live” Antoniny Nowackiej — jednej z najbardziej oryginalnych artystek wokalnych młodego pokolenia w Polsce. Na zakończenie festiwalu, ze swoim DJ-set’em wystąpi gwiazda kijowskiej sceny klubowej — Daria Kolosova. Tego samego wieczoru wystąpi również Daisy Cutter — warszawska DJ-ka, z wykształcenia klasyczna pianistka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw.

Sponsorem Klubu Festiwalowego i 26. edycji Festiwalu Konfrontacje Teatralne jest Browar Tenczynek.

PROGRAM

24.09. (piątek), godz. 20:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Isabella Forciniti (Live) / wstęp wolny
26.09. (niedziela) godz. 19:00 Siksa „Cudowne i pożyteczne” (koncert) – 70 min / 20/30 zł

1.10. (piątek) godz. 21:00 Brutah (Koncert) / wstęp wolny
2.10. (sobota) godz. 22:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Charlie (Live), toutestmagnifique (DJ-set)

08.10. (piątek), godz. 22:00 Planetarium (DJ-set)
09.10. (sobota), godz. 21:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Antonina Nowacka (Live)

15.10. (piątek), godz. 22:00 Ende Neu na Konfrontacjach: Daria Kolosova (DJ-set) / Daisy Cutter (DJ-set) / Kosma (DJ-set)
16.10. (piątek), godz. 21:00 Lonker See (Koncert)