W dniach 16-18 listopada 2018 w Krakowie odbyło się 8. Forum Młodej Reżyserii 2018. 

Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac studentów reżyserii polskich publicznych uczelni teatralnych, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków. Celem przeglądu jest poszerzanie wiedzy o dokonaniach w dziedzinie sztuki teatru i dialog pomiędzy kolejnymi pokoleniami twórców. Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń, metod kształcenia młodych reżyserów oraz ich promocję poprzez zaprezentowanie w Krakowie najciekawszych projektów teatralnych (etiud, scen, warsztatów, spektakli itd.) Forum jest organizowane od 2011 roku przez krakowską Akademię Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego z udziałem studentów reżyserii.

Wśród zaprezentowanych prac, które brały udział w konkursie na Forum, znalazły się m.in. etiudy twórców, którzy brali udział w 23. edycji Festiwalu Konfrontacje w sekcji Młode Konfrontacje Radosława Stępnia i Katarzyny Minkowskiej.

Jury, w składzie Dorota Ignatiew, Michał Kotański, Cezary Niedziółka i Ewa Gawłowska postanowiło przyznać nagrody m.in. właśnie tym twórcóm – Radosław Stępień otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, a Katarzyna Minkowska Nagrodę Debiut w TR.

Pełne informacje o nagrodach forum dostępne pod tym linkiem.