W tym roku festiwal nie jest zwykłym świętem teatru. To czas wspólnej „obecności” i „nowej solidarności”, czas ważnych rozmów i inspirujących spotkań.

Oprócz spektakli teatralnych zaplanowaliśmy również wydarzenie wyjątkowe — Forum Konfrontacji Teatralnych: Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza (kultura a biznes). Tym razem do wspólnego dialogu zaprosiliśmy ekonomistów, liderów biznesu oraz filozofów, socjologów i ludzi kultury.

Poniżej prezentujemy pierwszą z cyklu rozmów przeprowadzonych dla Konfrontacji Teatralnych — będą one poprzedzać kolejne dyskusje Forum. Prof. Jerzy Hausner nakreśla w niej ogólny kontekst i tematy, które będą przewijać się w nadchodzących dyskusjach zaproszonych przez Festiwal gości.

Nagranie video: Profesor Jerzy Hausner dla Konfrontacji Teatralnych

„Forum Konfrontacji Teatralnych: Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza” to cykl filmów w których wybitni humaniści, ludzie nauki i kultury, rozmawiać będą z liderami świata biznesu na temat dróg wyjścia z kryzysu, który okazał się być „wspólnym problemem” tych — pozornie odległych od siebie — sektorów: działalności gospodarczej i instytucji kultury.

Będą to dla nas wyjątkowe audiowizualne realizacje (wywiady, wykłady, rejestracje debat), które chcemy zorganizować i wyprodukować pod Patronatem Prezydenta Miasta Lublin — dr Krzysztofa Żuka przy ścisłej współpracy z Wydziałem Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.