Festiwal „Konfrontacje Teatralneobchodzi swój jubileusz w tym roku odbędzie się dwudziesta piąta edycja. Z tego powodu, mimo komplikacji jakie niesie ze sobą pandemia, dokładamy wszelkich starań, aby artyści i intelektualiści mogli ten czas spędzić z naszą publicznością.

Spektaklem otwarcia tegorocznej edycji jest „Mistrz i Małgorzata” z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, w reżyserii Janusza Opryńskiego. Prezentacje odbędą się w dniach 25 i 26 września, w wyjątkowym miejscu, wybranym także ze względu na okoliczności związane z pandemią. Zapraszamy naszych widzów na Dziedziniec Muzeum na Zamku w Lublinie, który na dwa wrześniowe wieczory przemieni się w świat radzieckiej Rosji i magii, wykreowany przez Michaiła Bułhakowa i widziany oczami Janusza Opryńskiego.

Spektakl Janusza Opryńskiego ściśle koresponduje z tegorocznym hasłem Festiwalu. Reżyser opowiada o „szczególnym czasie”, w którym dochodzi do „niezwykłego spotkania”. Czas realny otwiera się na interwencję mitycznych postaci, które bezpośrednio wpływają na losy głównych bohaterów spektaklu.

Więcej o spektaklu można przeczytać tutaj.
Zachęcamy także do zapoznania się z ideą tegorocznej Edycji.

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na plenerowe prezentacje. Bilety dostępne są w systemie sprzedaży internetowej oraz kasie Centrum Kultury.