W dniu 12 lutego zapraszamy na specjalną projekcję filmu „Piosenki o miłości”, której towarzyszyć będzie wyjątkowe spotkanie z twórcami. Naszymi gośćmi będą Marta Szarzyńska, pochodzącą z Lubelszczyzny, producentką filmu, z powodzeniem działającą w polskich i światowych organizacjach skupiających producentów filmowych, oraz reżyser obrazu, Tomasz Habowski, dla którego „Piosenki o miłości” są debiutem reżyserskim.

Prowadzenie spotkania: Grzegorz Linkowski.

Niezwykła okazja, by poznać kulisy powstawania filmu, za którym stoją młodzi twórcy.
Obraz pokazujemy przed oficjalną kinową premierą!

12 lutego, godz 20:00
czas trwania filmu: 90 minut
spotkanie bezpośrednio po zakończeniu projekcji
Kino CK
Bilety na seans: https://bit.ly/32bvtt9

Tomasz Habowski – reżyser i scenarzysta, urodzony w 1988 roku. Studiował prawo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2017-2019 brał udział w kursach „Studio Prób” i „Script” w Wajda School w Warszawie, gdzie opracował „Pieśni o miłości”. W 2019 r. był głównym scenarzystą „Na wspólnej” (produkcja TVN) i współautorem programu komediowego „La la Poland” – wyprodukowanego przez TVP2. W 2018 roku pracował jako scenarzysta i pierwszy asystent reżysera przy programie komediowym „SNL Polska” – wyprodukowanym przez Showmax. „Piosenki o miłości” są jego pełnometrażowym debiutem.

Marta Szarzyńska – prezeska i producentka w Kinhouse Studio oraz wiceprezeska sekcji Młodych Producentów Związku Polskich Producentów (PPA).Kształciła się w zakresie kreatywnego rozwoju w Szkole Wajdy. Jej dorobek producencki to „The Nixie” Julii Bui-Ngoc (2018; zdobywca nagród European Cinematography Awards dla najlepszego reżysera, Miami Independent Film Festival Best Short Narrative & Docs, Festiwalu Filmów Polskich dla najlepszego filmu krótkometrażowego i najlepszej muzyki i innych). Jej debiut fabularny jako producentki, „Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego, będzie miał premierę w 2022, w 2021 roku był pokazywany na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej drugi film fabularny, „Ballady i romanse” Julii Bui-Ngoc, jest obecnie w przygotowaniu przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Grzegorz Linkowski – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych, pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Rozstaje Europy”, obecnie kieruje pracami Lubelskiego Funduszu Filmowego, jest inicjatorem i animatorem wielu wydarzeń kulturalno-społecznych o tematyce wielokulturowej oraz moderatorem wielu spotkań o tematyce filmowej.

Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Film Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale „Piosenki o miłości” śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki. Debiut Tomasza Habowskiego wygrał Konkurs Filmów Mikrobudżetowych i podbił serca gdyńskiej publiczności.