Na koncert składają się polskie pieśni tradycyjne (wykonane w surowej manierze, której korzenie tkwią w archaicznych obrzędach) oraz improwizacje na trąbkę, która jest instrumentem o określonych konotacjach muzycznych i historycznych. Przyjęta przez wykonawców minimalistyczna forma pokazuje, jak daleko i jednocześnie blisko są od siebie obie ekspresje muzyczne, nie zacierając różnic, ale też nie uciekając od podobieństw. Próba spotkania obu estetyk może być o tyle ciekawa, że Brice Pichard często stosuje preparacje instrumentu, co bardzo poszerza jego brzmienie.

Zosia Bernad (Polska)
Śpiewem tradycyjnym zajmuje się od 1998 roku. Lekcje pobierała u wybitnych znawców tematu: Moniki Mamińskiej z Polski, Jewgienija Jefremowa i Tatiany Sopiłki z Ukrainy, Swietłany Własowej, Tatiany Zimienkowej, Władimira Iwanowa z Rosji i Jeleny Jovanovic z Serbii. Z Zespołem Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej koncertowała od 2003 roku w kraju i zagranicą. Występowała w spektaklach: „Pieśni polskie”, „Trzy dźwięki” i „Klątwa” wg Stanisława Wyspiańskiego. W 2006 roku wzięła udział w projekcie „Pieśni polskie”, prezentowanym podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawskia Jesień”. W 2008 roku wzięła udział w nagraniu płyty „Sceny z bezkresu” wspólnie z m.in. Tadeuszem Wieleckim, Krzysztofem Knittlem i Jerzym Kornowiczem. Wystąpiła w koncercie „Kołysanki polskie” wspólnie z Tomaszem Stańką oraz w premierowych wykonaniach utworów Aleksandra Kościówa: „Gorzkie Żale” i „Lithaniae” na orkiestrę symfoniczną, sopran i śpiew tradycyjny (Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY).

Brice Pichard (Francja)
Trębacz, kompozytor, improwizator. Absolwent Wyższego Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu. Brał udział w wielu projektach muzycznych: jazzowych (Surnatural Orchestra, Umlaut Big Band), muzyki współczesnej (Ars Nova, Hodos, Links), muzyki teatralnej (Joel Pommerat) i pop (Peter von Pohel, Rover). Uczy gry na trąbce w Conservatoire Regional de Poitiers we Francji. Jest koordynatorem warsztatów z Jean Baptiste Pelletier. Współpracuje z wieloma artystami m.in. z kompozytorem Emmanuelem Ducreux.