14 października
… WPISANY W GWIAZDĘ DAWIDA – KRZYŻ
scenariusz i reżyseria: Grzegorz Linkowski
zdjęcia: Jerzy Rudziński; muzyka: Artur Giordano
biografia / Polska / 1997 / 28 min

Ks. Romuald Jakub Weksler-Waszkinel ma podwójne nazwisko i podwójną tożsamość. Urodził się w getcie w Święcianach. Wychowywany przez przybranych rodziców otrzymał święcenia kapłańskie, po czym po 12 latach dowiedział się, że jest Żydem. W filmie opowiada o swoim losie oraz o długiej drodze, która doprowadziła go do spokoju wewnętrznego i pewności.

MARSZ ŻYWYCH
reżyseria: Grzegorz Linkowski, Grzegorz R. Wróblewski
scenariusz: Grzegorz Linkowski; zdjęcia: Alex Pavlovicz, Grzegorz R. Wróblewski; muzyka: Vlad Kuryluk
dokument / Polska / 2013 / 49 min

Dokument „… wpisany w Gwiazdę Dawida – Krzyż” pokazywany był w wielu miejscach na świecie. Stąd też pewnego dnia do jego bohatera, ks. Waszkinela, zadzwonił Martin Bormann, syn najbliższego współpracownika Hitlera. Rozmowa wstrząsnęła księdzem. Po wielu staraniach i budzącej obustronne emocje korespondencji udało się namówić syna kata i syna ofiar Holocaustu na spotkanie na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

15 października
WYBACZYĆ WSZELKIE ZŁO

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Linkowski
zdjęcia: Wojciech Węgrzyn, Jacek Tarasiuk, Marcin Gąsiorowski; muzyka: Jacek Tarasiuk
dokument / Polska / 2013 / 46 min

Dr Mariusz Zajączkowski (Polska) i dr Roman Kabaczij (Ukraina) analizują nieznane sensacyjne fakty dotyczące rozmów pomiędzy AK i UPA z maja 1945 r. tuż po tragicznych wydarzeniach na Wołyniu, na kilka miesięcy przed Akcją Wisła, a które w efekcie doprowadziły do zaprzestania bratobójczych walk i wspólnego zbrojnego wystąpienia przeciwko nowej komunistycznej władzy. W tym samym czasie, w 70. rocznicę tragicznych wydarzeń na Wołyniu wyrusza na Ukrainę pielgrzymka z krzyżem bł. Jerzego Popiełuszki.

… BO JESTEM STĄD
scenariusz i reżyseria: Grzegorz Linkowski
współpraca reżyserska: Ryszard Wiencek, Krzysztof Ziemiec; współpraca realizatorska: Michał Siegieda; muzyka: Bartosz Wejman
dokument / Polska / 2014 / 44 min

Poruszający obraz poszukiwania tożsamości Warmiaków. Konstrukcję dokumentu śledczego scala postać narratora, który prowadzi niemal detektywistyczną wędrówkę przez świat bohaterów. Przedstawia ich niesamowite historie, związane z nimi miejsca i dokumenty. Rozpoczyna od odkrycia tragicznych mordów w okolicach Olsztyna, dokonanych przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 r., odnajduje świadków tych wydarzeń, którzy wprawdzie ocaleli, ale stali się ofiarami gwałtów, przesiedleń i wywózek do Związku Radzieckiego.