Spektakl „Galileo Galilei” wyróżnia się spośród innych spektakli teatru. Jest to ekspresywne, wizualne, emocjonalne widowisko, które zostało wysoko ocenione przez krytykę i otrzymało świetne recenzje po prezentacji na międzynarodowym Festiwalu teatralnym „Dewjate mystećke Berezilla” w Kijowie.
„Obecny jest tu temat człowieka, temat, który niezwykle mnie porusza – mówi reżyser przedstawienia Mirosław Gryniszyn -Interesują mnie ludzkie idee, ludzkie życie, stan wewnętrzny, psychologia, ludzka tragedia i poświęcenie – czyn, który do dzisiaj posiada niepojęty sens i zawiera jakąś wielka tajemnicę, której zapewne nigdy nie poznamy.”
„W „Galileo Galilei” zachwycała jubilerska, a zarazem nowatorska praca reżysera (…) czuje się mocną reżyserską rękę, spajającą w jedno pstry zespół aktorski, nie mniej mocny zamysł filozoficzny.” – pisał a po spektaklu Jeljena Raskina.
„Młody kijowski reżyser, Mirosław gryniszyn, zmusił nieco senny teatr do obrotów wokół swego przedstawienia – prowokacji” – pisała Weronika Zanik