Lonker See to trójmiejski kwartet, który szturmem zdobył polską scenę muzyki niezależnej. Już od pierwszego wydawnictwa wzbudzili zaciekawienie ze strony fanów oraz krytyków. Kolejne wydawnictwa tylko ugruntowały ich pozycję na rynku. Teraz formacja powraca z płytą „Time Out”.

Lonker See rozpoczął działalność muzyczną jako ambientowo-gitarowy duet, który szybko zmienił się w kwartet. Członkowie zespołu po raz pierwszy w czwórkę spotkali się w studiu nagrań w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości
muzycznych wchodzących w skład LS. Joanna Kucharska (Bass, wokal), Bartosz Boro Borowski (Gitary) Michał Gos (Perkusja) i Tomasz Gadecki (Saksofony) tworzą wspólnie muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się tu z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groovami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami.
W 2018 roku ukazała się nakładem Instant Classic bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie płyta „ One Eye Sees Red”, która zapoczątkowała zainteresowanie zespołem poza granicami kraju. LS grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Włoszech, Serbii, Węgrzech, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii, zarówno na festiwalowych jak i na lokalnych scenach. Na początku 2020 roku zespół wydał album „Hamza” (Antena Krzyku), który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków. Przed pandemią
udało się zagrać premierową trasę koncertową po Polsce oraz 2/3 zaplanowanej europejskiej trasy. W trakcie pandemii zespół zajął się tworzeniem nowego materiału, efektem czego jest najnowsza płyta zespołu „Time Out” – tytuł nawiązuje do niezaplanowanej przerwy, która spowodowała przewartościowanie, kreatywną burzę mózgów i szukanie nowych dróg tworzenia muzyki. Nagraniem, miksem i masteringiem zajął się Jan Galbas, producent i muzyk zespołów Broken Betty, Ampacity i St. John. Płyta ukazała się w sierpniu nakładem Anteny Krzyku.

MUZYKA

https://www.facebook.com/LonkerSee
https://lonkersee.bandcamp.com/
http://www.antenakrzyku.pl/pl/?s=lonker+see