• Uśmiechnięta młoda kobieta widziana z profilu.
  • Trzy egzemplarze książki Bezmatek.

Spotkanie z Mirą Marcinów, autorką powieści Bezmatek, która stała się podstawą dla spektaklu Marcina Libera o tym samym tytule, prezentowanym w ramach cyklu I co teraz?: Bezmatek. Prowadzenie Jolanta Prochowicz.

Spotkanie, w związku z sytuacją pandemiczną, odbędzie się w całości on-line. Transmisja wydarzenia na stronie facebookowej Księgarni. Link Dosłowna-Facebook

 

W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być.

Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe dziewczynki i młode matki. Marcinów próbuje znaleźć nowy język na opisanie straty i ze skrajnej intymności robi literaturę: transową, mocną, dowcipną, a jednocześnie drżącą, okrutnie szczerą, pełną czułości i tęsknoty nie wiadomo za czym, choć wiadomo, że tej pustki wypełnić się nie da.

Bezmatek to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania oraz historia wielkiej, szalonej i zachłannej miłości, jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką.