15.10 (sobota), godz. 22.00

Śmierć Disko Sound(s)
Śmierć Disko Sound(s) to jedno z najbardziej charakterystycznych zjawisk na lubelskiej scenie klubowej choć z typowymi klubowymi gatunkami niewiele maja wspólnego. Swoje eklektyczne sety składają z tego co najbardziej taneczne w historii muzyki alternatywnej. Przeplatają się w nich post punk, new wave, no wave,  electro, dance punk, a czasem nawet oldskulowy hiphop i surf rock. Stale poszerzają swoje muzyczne horyzonty. Grali u boku takich zespołów, jak Dick4Dick, Skinny Patrini, The Complainer & The Complainers, Fuck Buttons. Wspólnie z ekipą Roots Defender organizują cykl imprez pod hasłem „Urzędnicy vs. Nauczyciele”.

16.10 (niedziela), godz. 22.00

Lech Dyblik

Na solowy projekt Lecha Dyblika składa się repertuar „Banditen songs”, czyli piosenki z Odessy. Między utworami artysta opowiada anegdoty i historie z Odessy. Tytuł recitalu to żartobliwe tłumaczenie rosyjskiego zwrotu „błatnyje pieśni”. Każda z tych pieśni jest opowieścią o jakimś zmarnowanym życiu, o tęsknocie czy też o niewiernej kobiecie. Odessa jest miejscem gdzie pieśni te powstawały. Wiele z tych utworów napisanych jest żargonem odeskim. Teksty są często mierne pod względem literackim, ale nie o kunszt artystyczny tu chodzi, tylko o prostą opowieść o uczuciach.

17.10 (poniedziałek), godz. 22.00

Papa Zura

Dj, muzyk z Lublina i kolekcjoner winyli. Tworzył projekty muzyczne m.in. big beatowy Orientmen, Bloo Zbir czy nujazzowa grupa Plastelina – z zespołami zagrał mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą. W 2005r. razem z didżejami: Cpt.Sparky, Burn Reynolds i Dj Misty założył kolektyw didżejski Soul Service promujący w Polsce muzykę Soul i Funk.
W jego setach usłyszeć można głównie stary funk, soul, hip-hop i jazz, ale także muzykę z Południowej Ameryki, Afryki, roots reggae, dobre disco, perełki z archiwum polskich nagrań i sporą dawkę zdrowego humoru.

18.10 (wtorek), godz. 23.00

PropaBanda

Cygańskie klimaty i słowiańska dusza spotykają się w jednym muzycznym projekcie. PropaBanda, to zespół, który przywołuje na swoich koncertach klimat kojarzący się z filmami Emila Kusturicy. W muzyce PropaBandy spotykają się elementy polskie, słowackie, węgierskie, rumuńskie, ukraińskie i wiele innych. Grupa wystąpi w składzie: Justyna Jary (taniec, wokal), Marcin Maroszek (akordeon, wokal), Bartek „Mateusz” Pydynkowski (gitara, wokal), Łukasz Owczynnikow (bas, wokal), Paweł „Melon” Maruszak (perkusje) i Oliwier Andruszczenko (klarnet, sax, iłi, wokal).

19.10 (środa), godz. 22.00

Roots Defender

Lubelski skład reggae, duet entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha – Natty B (m.in. Love Sensi Music i Geto Blasta) i Bartek Wójcik. Na imprezach Roots Defender, oprócz reggae’owego fundamentu, usłyszeć można przekrój brzmień Czarnego Atlantyku – od skocznego ska przez kołyszące calypso aż po spore, utrzymane w tajemnicy, soniczne zaskoczenia.

20.10 (czwartek), godz. 23.00

Wolfgang in a Truck
Kwintet z Łodzi założony w 2006 roku. Wyrosły z niekończących się instrumentalnych improwizacji inspirowanych zespołami trójmiejskimi takimi jak Ścianka i wczesne Pogodno. Daleko im jednak do stylistycznego zaszufladkowania a różnorodne inspiracje wpływają na nowoczesne brzmienie. Niedawno grupa wydała własną EP i jest to pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu.

21.10 (piątek), godz. 22.00

Zjednoczenie Soundsystem
Polski soundsystem specjalizujący się w muzyce reggae, raggamuffin i dancehall, założony w 2000 przez Krzaka i Pablopavo. Potem do Zjednoczenia dołączyła Manana z zespołu Magara, obecnie soundsystem występuje w składzie Krzak, Reggaenerator i PabloPavo (dwaj ostatni są podporami warszawskiego zespołu Vavamuffin). Muzycy Zjednoczenia zagrają w niepełnym składzie, ale równie atrakcyjnym.

22.10 (sobota), godz. 22.00

Mołotow Coctail Party

Masala Soundsystem w nowej odsłonie. Mix dj’ski i żywego grania, Duże Pe jako dj i MC oraz Danielsen (Daniel Mącki) – perkusjonalia. Duże Pe – legenda sceny hip-hopowej i reggae w Polsce, ma swoją audycję w radiowej 4, gra m.in. w Masali Soundsystem i Senk Że. Danielsen to wybitny bębniarz, gra m.in. z Masalą, Que Sabroso, Tomkiem Gwincińskim, ma na koncie wspólne projekty muzyczne z Pawłem Passinim, reżyserem neTTheatre.