Wydarzenia
Muzyka jest bijącym sercem spektakli neTTheatre. Grana zawsze na żywo, nadaje przedstawieniom rytm i charakter. Za jej pośrednictwem reżyser porozumiewa się z aktorami. Dlatego obchody Pięciolatki rozpoczniemy od koncertu pod tytułem „Passini i przyjaciele”, do którego reżyser zaprosił muzyków, z którymi miał szczęście, zaszczyt i radość współpracować. Usłyszymy: Rafała Rękosiewicza, Denisa Kolokola, Daniela Mońskiego, Seana Palmera i wielu innych.
Denis Kolokol – działa muzycznie od początku 2006 roku. Współtworzy elektroakustyczny duet theVolume (gitara akustyczna i komputer), obecnie z perkusistą Tomkiem Chołoniewskim. W latach 2008-09 komponował i opracowywał interaktywne systemy dźwiękowe dla sztuk „Wszystkie rodzaje śmierci” i „U.F.O. Spotykacz” w reż. P. Passiniego (neTTheatre). Od 2009 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej „PseME”. Obecnie koncentruje się na repertuarze „ludzkim”: pieśniach, śpiewach, poezji dźwiękowej i rozszerzonych technikach wokalnych.
Sean Palmer – niezależny brytyjski artysta, od 1999 roku mieszka i pracuje w Polsce. Od 2009 roku gra w polskich teatrach państwowych i niezależnych m.in.: „Śmierć i Dziewczyna” (Teatr Dramatyczny w Warszawie), „Oresteja” (Opera Narodowa w Warszawie) „Awantura Warszawska” (Muzeum Powstania Warszawskiego), „Zwierzątka małe Zwierzenia” (neTTheatre) i „Po ptakach” (Teatr Chorea, Łódź). Jest współtwórcą projektów teatralnych Wojtka Ziemilskiego m.in.: „Mapa” (Komuna Warszawa, 2009), „Pokrewni/Relatives” (Malta 2012). Założyciel, kompozytor i dyrygent chóru Gre Badanie – Chór Eksperymentalny. Przez 10 lat członek DJ kolektywu Niewinni Czarodzieje.
Daniel Moński – z muzyką związany od 12 lat, członek kolektywu Masala SoundSystem, w którym gra na instrumentach perkusyjnych (darabuka, daf, bendir, cajon, tabla, dhol) oraz śpiewa alikwotowo (kargyra, hoomey, sygyt). Współpracował m.in.: z zespołami Yerba Mater, Beltaine, Ogrody Alamut, Desert Trio. Kompozytor muzyki teatralnej do spektakli P. Passiniego: „Wszystkie rodzaje śmierci” (2009), „Yerma” (2011), „Artaud – sobowtór i jego teatr”, (2011 ), „Kukła – Kantor remix” (2011) oraz „Z diariusza prywatnego”, reż. Z. Kowalski, Warszawa (2009) i „Cutting coast, a Midsummer Night’s Dream”, reż F. Ozcan, Wielka Brytania (2012).
Łukasz Walewski – urodzony w Lublinie, muzyk grający min. na trąbce, współzałożyciel Center of Performing Arts MITOS w Lemesos na Cyprze. Grupa ta w 2010 wraz z neTTheatre stworzyła spektakl „If” na podstawie „Ifigenii w Aulidzie” Eurypidesa, do którego Walewski wraz z Passinim napisali muzykę. Eksperymenty z muzyką i dźwiękiem są podstawą w jego poszukiwaniach artystycznych.