Reżyser i dramatopisarz Shogo Ohta jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego teatru japońskiego. Na Konfrontacjach zaprezentuje „Pustkowie” napisane przez niego, w jego reżyserii, ze znakomitymi japońskimi aktorami Kyoko Kishida i Tetsuya Segawa. Shogo Ohta w 1968 roku założył w Tokio sławną grupę teatralną Tenkei Gekijo objechał Europę, Australię, USA, Kanadę i Koreę. Jego przedstawienie „Water Station”, które miało premierę w USA, grane było 200 razy w 24 amerykańskich miastach i zdobyło Kinokuniya Theatre Award, Teatr Tankei Gekijo pracował do 1988 roku. W 1990 roku Shogo Ohta został dyrektorem artystycznym teatru w Fujisawie. Jego przedstawienie „Sand Station”, grane w międzynarodowej obsadzie, zdobyło Grand Prix na festiwalu teatralnym w Taszkiencie.
Kyoko Kishida zadebiutowała w 1950 roku w teatrze Bungaku-za. Była współtwórcą teatru Kumo (1963) i En (1975). Jest również wybitną aktorkę filmową. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w filmie „Kobieta z wydm” według powieści Kobo Abe, w reżyserii Hiroshi Teshigahara. Zdobyła nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę w filmie „Outcast”. Rola „zwykłej, uniwersalnej kobiety” w „Pustkowiu” rozpoczęła współpracę z Shogo Ohta.
Tetsuya Sagawa był głównym aktorem teatru Tenkei Gekijo i współtwórcą jego sukcesów. Występował w większości przedstawień przygotowywanych przez Shogo Ohta. Grał również w filmach i wielkich produkcjach telewizyjnych.