Ivo Dimchev, jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych performerów w Europie, tym razem prezentuje zbiór piosenek, które napisał na potrzeby swoich dotychczasowych spektakli. W tym przypadku wykonuje je jako niezależne utwory, stanowiące ilustrację pojedynczych pojęć. W rezultacie piosenki oddzielone są od swych pierwotnych kontekstów i nabierają nowego znaczenia. Osobliwy głos i choreografia bułgarskiego performera dopełniają niezwykłej całości.

Bułgarski performer Ivo Dimchev słynie z łamania tabu. Choć jego prace łączą w sobie performans, taniec, teatr i sztuki wizualne, w centrum pozostaje jego niebywała muzykalność i znakomity talent wokalny. Występ Dimcheva składać się będzie z 15 piosenek pochodzących z dotychczasowych spektakli, tym razem jednak zostaną zaprezentowane jako autonomiczne utwory. Przy akompaniamencie Dimitara Gorchakova na fortepianie, Dimchev tworzy porywający koncert, w którym łączy wirtuozerię z nieprzewidywalnością.

Dimchev to autor ponad trzydziestu performansów i laureat licznych międzynarodowych nagród. Występował w Europie, Ameryce Południowej i Północnej. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Filmowym i Teatralnym w Budapeszcie, Konserwatorium Królewskim w Antwerpii, Hochschule der Künste w Bernie, DanceWeb w Wiedniu, Uniwersytecie w Giessen w Niemczech, Akademii Sztuk Pięknych w Bremie i in. Dimchev jest założycielem bułgarskiej Fundacji Humarts i organizatorem dorocznego konkursu dla bułgarskich choreografów. Obecnie jest rezydentem w Kaaitheater w Brukseli. W 2014 roku otworzył MOZEI w Sofii – niezależną przestrzeń prezentującą muzykę i sztukę współczesną.