Uważni widzowie Konfrontacji Teatralnych na pewno już odkryli, jak wiele wydarzeń, które znalazły się w programie tegorocznej, 24. edycji Festiwalu, układa się w ścieżki tematyczne. Wątki, które przenikają między spektaklami, zarówno polskimi jak i w propozycjach zagranicznych, są uzupełniane przez wydarzenia towarzyszące, na które wstęp jest darmowy.

Zachęcamy do podążania tropami wyznaczonymi przez nawiązujące do siebie nawzajem wydarzenia. A jeśli jeszcze nie udało się Państwu odkryć sieci wszystkich misternych współzależności – poniżej przedstawiamy listę „szlaków”.

Program  Nekrošius:
*
spektakl Cynk (Zn) Państwowy Teatr Młodzieżowy w Wilnie i Meno Fortas
* spotkanie z twórcami
* Meno Fortas Eimuntasa Nekrošiusawystawa. Otwarcie z udziałem najbliższych współpracowników reżysera – 10.10 (czwartek), godz. 17:00, Foyer Sali Operowej CSK
* Eimuntas Nekrošius: Przesuwanie horyzontu – film
* Korytarz – film

Program Kiriłł Sieriebriennikow:
*
spektakl Pobliskie miasto Łotewski Teatr Narodowy
*spotkanie „Sprawa Sieriebriennikowa”. Teatr a polityka w dzisiejszej Rosji. Prowadzenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska / Kieszeń sceny, po prezentacji spektaklu Pobliskie miasto
*
Sprawa teatralna – film dokumentalny
* Dzień w Jurewie – film
* Uczeń – film
* Lato – film

Program Swietłana Aleksijewicz:
* spektakl Cynk (Zn)Państwowy Teatr Młodzieżowy w Wilnie i Meno Fortas
* spektakl Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu Teatr Kana, Szczecin
*
Rosyjski dzięcioł – film dokumentalny
* Wysoka dziewczyna – film. Uwaga, w ramach Festiwalu specjalny pokaz przepremierowy wraz ze spotkaniem. Dla widzów przygotowaliśmy dwa egzemplarze książki Wojna nie ma w sobie nic z kobiety od Wydawnictwa Czarne. Szczegóły wkrótce.