Mamy przyjemność ogłosić wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się dodatkowo w ramach 24. edycji Konfrontacji Teatralnych.

W dniu 15 października (wtorek) o godzinie 16:30 w Kinie CK odbędzie się światowa prapremiera nowego filmu autorstwa Audronisa Liugi – „Krzesło ojca”.

Ta najnowsza, ukończona w ostatnich produkcja jest bardzo osobistym świadectwo Audronisa Liugi o Eimuntasie Nekrošiusie jako człowieku i twórcy. Obraz raz z prezentowanym na Konfrontacjach filmem Eimuntas Nekrošius: Przesuwanie horyzontu (niedziela, 16:00, Kino Centrum Spotkania Kultur) stanowią w zamyśle reżysera dyptyk prezentujący postawę artystyczną wielkiego reżysera przez pryzmat jego pracy twórczej. Zapraszamy, jeżeli teatr jest Wam bliski to macie jedyną okazję by zobaczyć nie tylko te filmy ale też doskonały spektakl Cynk (Zn) – ostatni spektakl legendarnego reżysera zrealizowany na Litwie.

Na seansie będzie obecny reżyser, Audronis Liuga – wieloletni współpracownik Nekrosiusa, dokumentalista, krytyk i dyrektor Państwowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie, który przywozi do nas spektakl Cynk (Zn).

Partnerem projekcji jest Litewski Instytut Kultury.