Mamy przyjemność ogłosić pierwsze informacje na temat tegorocznej edycji Festiwalu.

23. Konfrontacje Teatralne odbędą się w dniach 3 – 14 października 2018. Kuratorami obecnej edycji są Łukasz Drewniak i Wojciech Majcherek, którzy przygotowali tekst kuratorski zapowiadający tematykę, którą kierowali się w wyborze spektakli na Festiwal. Myśl przewodnia, która towarzyszyła doborowi w tym roku brzmi Co jest do myślenia?

Tekst dostępny jest już teraz w zakładce Tekst kuratorski na naszej stronie. Zachęcamy do lektury. Kuratorzy piszą m.in. o pierwszych spektaklach w programie. Wśród twórców, którzy przyjęli nasze zaproszenie znaleźli się m.in. Maja Kleczewska z monumentalnym spektaklem Pod presją z Teatru Śląskiego w Katowicach czy Teatr Ludowy z Krakowa z inspirowanym filmem Sekretnym życiem Friedmanów. Silnie zaznaczy się także nurt spektakli opartych na klasykach rosyjskiej literatury – Wujaszek Wania z Teatru Polskiego w Warszawie, Trzy siostry z lubelskiego Teatru Osterwy.

Szczegółowy program ogłosimy już wkrótce, zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych. Nie zabraknie dyskusji, spotkań oraz projekcji filmowych.