• Mężczyzna leży na czarnym podeście. Leży na brzuchu, jedną dłoń ma uniesioną przed sobą. Twarz ma częściowo ubrudzoną białym proszkiem. Przed nim leży zwój liny.
  • Na zdjęciu dwóch mężczyzn. Jeden klęczy w centrum zdjęcia, na wyższym podeście. Przed nim stoi cienka świeczka. Dłonią osłania ją, drugą ręką zapala. Drugi mężczyzna stoi po prawej, poniżej podestu. Patrzy na świeczkę.
  • Dwóch mężczyzn na czarnej scenie. Za nimi ściana składająca się z pionowych paneli, podświetlona na ciemno-niebiesko. Mężczyzna po prawej stronie zwrócony do ściany, pisze na niej. Drugi idzie w lewą stronę, czyta napisy. Napisy brzmią „Piekno zbawi świat” i „Cudze grzechy? Nie”
  • Trzy osoby na scenie. Na pierwszym planie, po lewej stronie kadru stoi mężczyzna, widok nieostry. Za nim kobieta ubrana na czerwono, siedzi na krześle. Krzesło ma kółka, jak wózek dla inwalidów. Kobieta zamknięte oczy, na głowie biała chusta. Za nią stoi mężczyzna. Patrzy na mężczyznę z przodu.

Skandale towarzyskie, popełnione w przeszłości zbrodnie, spiski polityczne i plany rewolucji – świat Dostojewskiego gęsty jest od emocji.

Pisarz wyprzedził swoją epokę i dziś przeglądamy się w jego arcydziele jak w krzywym zwierciadle. Szaleństwo tekstu, żarliwość dialogów pokazują świat pijany od idei. Spektakl w ślad za wieloznacznością utworów pisarza nie ocenia i nie wskazuje racji.

Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Dramatycznego z Teatrem Provisorium, jednym z najważniejszych teatrów alternatywnych, który od zawsze poszukiwał inspiracji w wybitnych tekstach polskiej i światowej literatury.

***

UWAGA

Ze względu na wprowadzone obostrzenia „żółtej strefy” – zmniejszenie widowni do 25% – spektakl Biesy odbędzie się w obu terminach, jednak nie wszyscy, którzy kupili bilet, będą mogli go zobaczyć. Podjęliśmy decyzję o anulacji wszystkich zakupionych biletów i uruchomienie raz jeszcze sprzedaży biletów na obie prezentacje. W naszej ocenie to jedyne uczciwe rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Zakupione przez Państwa bilety online na spektakl Biesy automatycznie zostaną anulowane, a pieniądze wrócą na Państwa konto bankowe. Osoby, które zakupiły bilety w kasie CK, proszone są o kontakt pod nr tel. 81 466 61 40 lub mailowo: kasa@ck.lublin.pl.

Ponowna sprzedaż biletów, zgodna z aktualnymi wymogami sanitarnymi, rozpocznie się w poniedziałek 19.10 od godz. 12:00. Uruchomimy dla Państwa sprzedaż online oraz sprzedaż stacjonarną w kasie Centrum Kultury w Lublinie. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani obejrzeniem spektaklu, zapraszamy do ponownego zakupu biletu.