Autorska produkcja duetu kreatywnego Mikulášek-Viceníková poświęcona życiu aktora, grze oraz udawaniu. To teatr jako temat sam w sobie. Ile osobowości może pomieścić w sobie aktor i jakie poniesie tego konsekwencje? Czy aktorstwo to naprawdę wymarzony zawód? Czy reżyser ma zawsze rację? Co jest niedozwolone na scenie? Dlaczego dzieci i zwierzęta nie powinny grać w teatrze? Odpowiedzi na to wszystko oraz o wiele więcej można znaleźć w zakulisowym świecie teatru.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami. Prowadzenie: Łukasz Drewniak i Wojciech Majcherek.

Swoją propozycją Teatr Na zábradlí potwierdza pozycję Teatru Roku. Bezprecedensowa praca zespołowa siedmiorga niezwykłych aktorów – to obecnie równie rzadkie jak siedmiu Hamletów razem na scenie. Całość wzmocniona scenografią i kostiumami autorstwa Marka Cpina.
Spektakl roku 2015 (ankieta dziennikarzy).
Tomáš Suchánek, Divadelní noviny

Wszyscy aktorzy spektaklu potrafią pokazać trzewia swojego zawodu, swoją codzienną pracę i sztukę. Jest to godne uznania spojrzenie na własne szeregi. Być może znajdą się widzowie, którzy uznają tę sztukę za umniejszającą „świętej i szlachetnej” misji teatru. W tym przypadku Hamleci są absolutnie bezwzględni, niszczą tę ideę i niewątpliwie staje się to ich główną zaletą.
Jan Císař, Divadelní noviny