Grupę Kate-Me tworzy pięciu utalentowanych muzyków. W centrum ich zainteresowań znajduje się muzyka Bretanii, ale wokół niej gromadzą się przeróżne wątki muzyczne, które tworzą w efekcie oryginalny, nowoczesny świat muzyczny. Esencją poszukiwań grupy jest tradycja śpiewana kraju Gallów. Repertuar zespołu złożony jest ze starych regionalnych pieśni, które dzięki nowym aranżacjom nabierają żywego wizerunku.

Kate-Me oznacza w języku galijskim „ze mną”, „z nami”, „razem”, ale nazwa grupy pochodzi od skrótów bretońskich nazw „ka” – tradycyjny śpiew, taniec i muzyka, „te” – to werble i kobzy, „me” – rytmy elektroniczne, funky, jazz czy rap.
Kate-Me gra muzykę dla najbardziej wyrafinowanych i wymagających słuchaczy. Gra pieśni miłosne słodkie jak likier, pieśni o nieszczęśliwych miłościach – głębokie jak czerwone wino, trochę kwaśne i rubaszne pieśni biesiadne i musujące jak wino pieśni humorystyczne. Gra także melodie do tańca, które jak mocne trunki wnikają do ciała, budzą stopy, grzeją serca.
muzycy z Kate-Me częstują słuchaczy „napitkami” o starannie dobranym smaku instrumentalnym, o smaku wyobraźni.