W spektaklu wykorzystano kompozycję „Comming together” Frederika Rżewskiego oraz fragmenty wiersza Marcina Świetlickiego „Majakowski”.
O spektaklu „Piosenka” twórcy Akademii Ruchu piszą: – Nasza zbiorowa pamięć przechowuje już tylko wspomnienia archaicznych buntów, anachronicznych rewolucji. Zyskaliśmy więcej wolności, ale utraciliśmy jednokierunkową, zbiorową orientację. Przestały działać jednorodne, kontrastowe kryteria, które wcześniej zrodziła solidarność wobec przemocy. Naszą świadomość wyrażają wyniki statystycznej metody badania opinii publicznej. Naszą świadomość kształtują wyniki statystycznej metody badania opinii publicznej.

– „Piosenka” przypomina samonapędzający się mechanizm, w którym w rytmie techno, jak w automatycznej pralce, wirują obrazy i znaczenia. Akademicy z przypadkowych na pozór, zaobserwowanych na ulicach gestów, destylują na scenie i dawkują w nierównych porcjach czysty nonsens. Jednak w rzeczywistości dokonują swoistej psychoanalizy codzienności – Paweł Goźliński ” Życie Warszawy”