Druga rozmowa przeprowadzona do cyklu Czas Krytyczny/ Kairos. Niemożliwe się zdarza Konfrontacji Teatralnych . Rozmowy poprzedzają kolejne dyskusje Forum. Jako drugi wypowiada się Janusz Palikot.

[Wypowiedź Janusza Palikota dla cyklu Forum Konfrontacji Teatralnych: Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza (kultura a biznes).]

Zapis (transkrypcja) wypowiedzi w formacie PDF do pobrania tutaj:
Palikot – Konfrontacje Teatralne 2020

Janusz Palikot – przedsiębiorca, filozof, były polityk (poseł na Sejm V, VI iVII kadencji). Urodził się w roku 1964 w Biłgoraju. Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Instytucie Filozofii Polskiej Akademii Nauk. W latach 2001 – 2006 był prezesem Polmos Lublin, do momentu wprowadzenia spółki na giełdę. Był członkiem Rady Głównej Business Centre Club, wiceszefem Polskiej Rady Biznesu oraz wiceprezydentem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jest współzałożycielem m.in. Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej, Kolegium UMCS w Biłgoraju. Od 2020 właściciel Browaru Tenczynek.

Forum Konfrontacji Teatralnych – Czas Krytyczny/ Kairos. Niemożliwe się zdarza.

W tym roku festiwal nie jest zwykłym świętem teatru. To czas wspólnej „obecności” i „nowej solidarności”, czas ważnych rozmów i inspirujących spotkań. W ramach Forum wybitni humaniści, ludzie nauki i kultury, rozmawiać będą z liderami świata biznesu.

Świat biznesu i świat kultury od lat ze sobą współpracują, lecz zdają się nie wykorzystywać wszystkich możliwości płynących z tego połączenia. Z zaproszonymi Gośćmi postaramy się poszukać przestrzeni dla prowadzenia dialogu.